Zelený Eintopf v Lipsku

Druhé setkání pracovní skupinky Zelený Eintopf proběhlo v Lipsku.

Za termín jsme si zvolili poslední dubnový víkend (27. – 29. 4. 2018), kdy ještě nikdo z nás nemá zkoušky, abychom dále postoupili v našem projektu. I přesto však bylo nakonec složení naší skupinky čistě ženské, neboť Ondra ani Robert se zúčastnit nemohli. My tři (Eva, Johanna a Anneke) jsme dorazily všechny v pátek odpoledne, a i přes pár dopravních komplikací víceméně ve stejnou dobu. Prohlédly jsme si naše útulné Airbnb, odložily zavazadla a vydaly se do města, udělat si první obrázek o Lipsku.

Pro všechny z nás to byla první návštěva tohoto města, a proto jsme měly štěstí, že mluvčí Antonia přijela za námi z Halle, aby nám ukázala některá pěkná zákoutí a příjemnou čtvrť. Po výtečné veganské večeři a první procházce jsme probraly konkrétní plány na víkend. Rády bychom připravily výzvu do takové míry, aby mohla poté být spuštěna už kdykoliv, bez větších příprav.

V sobotu nastala ta příjemnější část příprav – vydaly jsme se nakoupit vhodné produkty, které poslouží jako ceny pro nejúspěšnější účastníky výzvy. Pro ně jsme se vydaly do místního Bezobalového obchodu, kde jsme našly mnoho příjemných alternativ pro plastové produkty. Po úspěšném nákupu jsme se přesunuly do studentské knihovny, kde jsme mezi místními studenty pokračovaly v práci s naší výzvou. Zhotovily jsme naši facebookovou stránku i událost, zdokonalily podklady pro účastníky výzvy a vytvořily dotazníky pro absolventy výzvy. Po práci jsme se posilnily v univerzitní menze a měly ještě dostatek času na vypracování Checklistu.

Své setkání jsme zakončily nedělní snídaní v našem Airbnb bytě a domluvily se na dalších krocích pro nadcházející týdny. Víkend byl tudíž velmi prospěšný, neboť nám umožnil zeširoka probrat cíle výzvy a naše očekávání i učinit jedny z posledních kroků před jejím spuštěním ve středu 13. června.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.