Staň se členem

Zajímáš se o Česko-německé fórum mládeže a rád/a by ses stal/a jeho členem /členkou?

Neváhej a přihlas se!

Kde? emailem na adrese: predsednictvo@cnfm.cz

Kdy?  Nové výběrové řízení na pozice členů Fóra mládeže proběhne na začátku roku 2021. Přihlášku nám ale můžeš zaslat již nyní. My si ji uschováme a budeme tě informovat o novinkách z Fóra mládeže a o našich akcích, kterých se také můžeš zúčastnit.

Jak? Zasláním strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. Ten můžeš pojmout i kreativně (např. koláž, video, plakát,…). Především by mělo být zřetelné, proč se chceš stát členem/členkou a jaký aspekt tě osobně zajímá na česko-německé spolupráci. Neočekáváme žádný vědecký elaborát. Zajímá nás především, co tě v souvislosti s uvedeným tématem pálí, co bys změnil/a a o čem bys chtěl/a diskutovat s experty a s mladými lidmi z Česka a Německa. Znalost němčiny je výhodou, ale ne předpokladem.

Co tě čeká? Pestrý rok v česko-německém prostředí s možností realizovat vlastní nápady, zajímavé diskuse k aktuálnímu zastřešujícímu tématu a mnoho česko-německých kamarádství. A samozřejmě spousta zábavy a zážitků!

Kdo se může stát členem? Přihlásit se mohou všichni zájemci, kterým je mezi 16 a 25 lety a mají české nebo německé státní občanství. Měl/a bys mít zájem setkávat se se svými českými a německými vrstevníky a pracovat společně v týmu na projektu, souvisejícím se zastřešujícím tématem. Nezbytným předpokladem je také chuť občas zajet do sousední země.

Co se děje po odeslání přihlášky? Po uzávěrce následuje výběr 15 českých a 15 německých členů. Vybírají je členové zřizovatelských spolků (vesměs bývalí členové Fóra), noví koordinátoři a donátoři Fóra. Všichni uchazeči dostanou v polovině roku 2021 zprávu o tom, zda byli vybráni spolu s dalšími informacemi.