Vila Tugendhat, Špilas, Šaliny a spousta zábavy!

  1. plenární setkání ČNFM 7. -10. 4 2022

Nic z toho nechybělo na našem druhém plenárním setkání v Brně. Tentokrát jsme pracovali na našich projektech, vzdělali se v jejich vedení na profesionálním workshopu, během Stadtrallye poznali krásy brněnské metropole, a hlavně jsme utužili naše česko-německá přátelství! 

Po čtvrtečním příjezdu do krásných prostor, které nám laskavě poskytla Mendelova Univerzita, čekalo členy milé setkání se známými tvářemi. Po večeři, práci ve skupinách, několika rychlých hrách a úvodním slova koordinátorů se jedna část odebírá na kutě, druhá část si však nenechala ujít příležitost poznat krásy večerního Brna. 

Pátek se nese ve školícím duchu. Na účastníky totiž čeká profesionální workshop o projektovém řízení. Po úvodních prezentacích jednotlivých projektů přichází profesionální zpětná vazba a velmi cenné rady. Nabitý informacemi, zábavný, přínosný, až vyčerpávající, trvá tento seminář až do odpoledních hodin. Po večeři opět následují společné hry, které posloužily po dni plném vzdělávání jako příjemné odreagování a zpestření. 

Čeština a němčina se v menze Mendelovy univerzity začínají v sobotu ozývat už v brzkých ranních hodinách. Zhruba třicítku mladých Čechů a Němců totiž čeká další den plný aktivit. Hlavním bodem dopoledního programu je Stadtrallye. Po rozdělení do týmů se účastníci vydávají do historického centra jihomoravské metropole (jak jinak než šalinou). Zábavné úkoly vedou hráče k dominantě města Brna – hradu Špilberk. Ze Špilasu na tzv. Zelňák, poté ke Svatopeterské katedrále a dále k Baru, který neexistuje. Účastníci zjišťují, proč v Brně odbíjí poledne už v 11 hodin, proč je jedna věžička u Staré radnice nakřivo a mnoho dalších brněnských legend. Ralley končí v hotelu International, kde nás všechny čeká výborný oběd. 

Příjemně odpočinutí a dobře najezení se účastníci následně vydávají na prohlídku nejznámější brněnské vily a památky Unesco – vily Tugendhat. Po návštěvě tohoto architektonického skvostu čeká členy fóra odpolední posezení v příjemné kavárně nedaleko od vily, které se nese v duchu debat o aktuálních problémech s poslancem bavorského spolkového sněmu Jürgenem Mistolem. Následuje debata s předsednictvem spolku v prostorách Mendelovy Univezity, zakončená netradiční večeří. V místnosti se totiž najednou objeví spousta krabic s pizzou. Všichni toto milé zpestření kvitují. Sobotu zakončujeme všichni společně v jedné z brněnských krčem.  

Nedělní dopoledne využívají jednotlivé pracovní skupiny k práci na svých projektech a k závěrečné evaluaci plenárního setkání. Účastníci se postupně trousí na vlak a vydávají se na dlouhou zpáteční cestu, která však jednoznačně stojí za těch pár dní, které jsme mohli strávit všichni spolu. Druhé plenární setkání tedy oficiálně dopsalo svůj příběh. Všichni už se těšíme na setkání další, tentokrát v německém Budyšíně. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.