Vergiss Mejn Nicht v Regensburgu

Od 24. Do 26. listopadu 2017 jsme se my, skupina Vergiss Mejn Nicht, setkali v Regensburgu. Večer jsme strávili na Maxově jazzovém koncertě a následném společném posezení.

Sobotu jsme započali prohlídkou města a následně, kolem 12:30 hodin, jsme na tamější univerzitě začali, bohužel bez Anežky, která kvůli nemoci nemohla přijet, pracovat na našem projektu. Zde jsme zůstali do 15 hodin, abychom se posléze mohli setkat s naší referentkou paní Luisou Gutmann. Tento napínavý a doslova vydatný rozhovor, při kterém nám paní Gutmann představila jednotlivé osobnosti a projekty, na kterých se od roku 1998 podílí, se protáhl až do půl osmé. Díky tomu jsme získali dobrý náhled do problematiky tématu pamětníků (Zeitzeugen).

Díky našemu setkání jsme si mohli stanovit hlavní body našeho projektu k tématu vzpomínání. Chtěli bychom shromáždit a porozumět zkušenostem a vzpomínkám pamětníků, kteří byli konfrontováni s překročením hranic. S tímto porozuměním chceme podpořit empatii s dnešními utečenci. Také se chceme zabývat českým a německým pohledem na tuto problematiku. V dalších krocích se na základě našich nápadů pokusíme doladit konkrétní projekt. Momentálně plánujeme ještě další společné setkání celé skupiny v lednu v Praze. Během něj chceme pokročit v plánování našeho projektu a promyslet si pracovní kroky, které by měly následovat. Také se chceme sejít konečně v plném počtu, včetně naší mentorky Katky.

Vergiss Mejn Nicht

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.