Impulsy pro budoucnost

V návaznosti na desáté funkční období, které bylo zastřešeno tématem “Jakou budoucnost (s)tvoříme?” se ve Fóru mládeže začala projevovat potřeba zabývat se i budoucností projektu samého. Zanedlouho bude Fórum mládeže slavit dvacetileté výročí. Přijde nám proto právě nyní vhodné se ptát: Jakou cestou se Fórum mládeže vydá v následujících 20 letech?
Členská shromáždění obou zastřešujících spolků Fóra mládeže za tímto účelem v létě ustanovila pracovní kruh, který se touto tematikou bude zabývat. Koncept nyní dostává reálnou podobu: o mikulášském víkendu se v Praze poprvé setká Team IMPULS!

Team IMPULS je otevřený každému zájemci a každé zájemkyni. Nejedná se o žádnou pevně danou skupinu, která se tajně setkává a za zavřenými dveřmi na koleni vymýšlí další směřování projektu. Právě naopak, Team IMPULS je otevřená a transparentní platforma pro všechny, které JuFo baví. Na setkání se může přihlásit každý: alumni, současný člen, člen předsednictva spolku, nebo třeba i deset let neaktivní člen. Chceme pro naši práci shromáždit co nejvíce perspektiv a názorů! Během každého setkání se bude konat open space pro kreativní hlavy z JuFo světa, kteří se můžou zúčastnit jen krátce, sdělit nám své myšlenky a pak setkání opět opustit.

Vedle toho, že se každý může zúčastnit celého víkendového setkání, je vždy do programu setkání zařazen i open space, který je věnovaný brainstormingu a diskusi a nikoho k ničemu nezavazuje!

Team IMPULS se v roce 2020 bude setkávat pravidelně. Jeho cílem je poskytnout impulsy, které pomohou Fórum mládeže nasměrovat do budoucnosti. Budeme zkoumat současný stav a na tomto základě nastavíme co možná nejširší diskusi o možnostech optimalizace projektu. Ke konci roku vypracujeme konkrétní plán budoucího směřování, který se stane dobrým důvodem k oslavám 20. výročí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.