Setkání Vergissmejnnicht se zaměřilo na rozhovory

Od 4.května. do 6.května se v Praze konalo třetí setkání členů pracovní skupiny Vergissmejnnicht. Poté co jsme na předchozích setkáních zhruba naplánovali cíl našeho projektu a jeho realizaci, soustředili jsme se na detaily. To zahrnovalo finální stanovení otázek do rozhovorů, volbu správného vzhledu kalendáře a vytvoření seznamu tázaných osob. Protože je to pro náš projekt klíčové, jsme obzvlášť rádi, že jsme už našli dostatek pamětníků s velmi různorodými životními příběhy.

Už dřív jsme vytvořili předběžný seznam otázek, proto jsme se jimi zabývali i teď, aby byly otázky co nejrozumnější. Takže jsme si například řekli, že některé z otázek jsou nadbytečné nebo se nehodí k cíli našeho projektu. Ukázalo se také, že kvůli rozmanitosti dotazovaných osob by bylo lepší nevytvářet žádný pevně stanovený scénář. Abychom umožnili přizpůsobení se všem pamětníkům individuálně, budeme v rámci připravených otázek otevření.

Dohromady jsme mohli vypracovat návrh na grafickou podobu kalendáře, který by odpovídal našim přáním a požadavkům. Společná práce a čas strávený pohromadě udělaly naší skupině dobře. Díky pozitivním zkušenostem máme zase víc síly postupovat v našem projektu. To platí i pro důležitý úkol na následující týdny, totiž provedení rozhovorů. Ačkoliv cítíme před tímto úkolem respekt, těšíme se na nové dojmy a poznatky, které budeme moci nastřádat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.