Setkání předsednictev v Mnichově

O víkendu 8. – 10. prosince se v Mnichově konalo společné setkání předsednictev českého a německého spolku. Zúčastnila se i Iva Břendová, která jako administrativní podpora zpracovává většinu účetnictví spolků. Na setkání tak mohla s pokladnicí německého spolku Alžbětou Berčíkovou probrat nedořešená finanční témata.

Hlavním bodem setkání byl workshop na téma udržitelnost projektů, ve kterém nám referentka Tinka Valtl přiblížila klíčové prvky a pravidla projektového managementu. Workshop probíhal jako videokonference, což ovšem díky využití vhodného softwaru nepůsobilo žádné problémy. Naopak – všichni členové předsednictev hodnotili workshop jako velmi přínosný a povedený!

V tvůrčí atmosféře alpského podhůří vznikaly nápady na rozvoj organizace Fóra mládeže, mimo jiné i díky technickým inovacím. Plánováno je například uspořádání know-how mluvčích, koordinátorů a předsednictev v online podobě ve formě interaktivní databáze. Tím bude do budoucna ulehčeno předávání novým členům, které dosud vyžadovalo úzkou a dlouhodobou spolupráci mezi současnými členy a jejich předchůdci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.