Setkání Orgatýmu z pohledu Hafíka

Ve dnech 23.11.- 25.11.se setkali naši mluvčí a koordinátorky na svém třetím setkání v Praze. Moje maličkost, jmenuji se Hafík, měla možnost prožit celý víkend s nimi a dívat se, jak tvoří.

Jak vypadá takové setkání? Jelikož velká část skupiny žije v Praze, cesta na místo nebyla komplikovaná. V pátek se skupina setkala velmi pozdě a večer tedy využila k neformálnímu setkání s ostatními členy Fóra, tedy i s těmi mimo Orgatým. Poté se všichni vyspali do růžova a v sobotu se pustili plní energie do práce. A na čem skupina pracovala? Plánovali se velké věci, protože příští rok skončí desátý ročník Česko-německého fóra mládeže, a to se musí řádně naplánovat a oslavit. Kromě toho se v Lipsku koná na jaře knižní veletrh a tam se budeme jako fórum také prezentovat. Po krátkém pochválení, na které se všichni těšili, se skupina odrazila od toho, jak se daří ostatním pracovním skupinám. Po prvním náročném pracovním dni se pak nedala vynechat procházka krásnou večerní Prahou.

V neděli ráno jsem se zúčastnil zajímavého workshopu od Petra Jasinského, který hovořil o způsobech, jakým se fórum mládeže může prezentovat členům a lidem na venek. Také vysvětlil, jak mluvit před skupinou. Samozřejmě nechyběly ani praktické úlohy a když jsem se podíval na tváře koordinátorů a mluvčích, bylo mi jasné, že jim docvaklo spoustu nových zajímavých nápadů.

Po další procházce, lahodném obědě a reflexy jsem musel opustit část skupiny. Odjel jsem totiž do Lipska ke svému novému majiteli.

Pevně věřím, že si dokážete živě představit, co všechno náš milý Orgateam zažil.

Ahoj, haf haf a wau wau, zdraví Hafík!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.