První setkání pracovní skupinky Zelený Eintopf

Naše skupina se jmenuje Zelený Eintopf a bude se zabývat tématem trvalé udržitelnosti. Členy této skupiny jsou Robert Franěk, Ondra Fišer, Eva Müllerová, Anneke Meier a Johanna Wentzel.

První skupinové setkání proběhlo o prodlouženém víkendu 17.-19.11. v Praze. Jojo a Anneke absolvovaly dlouhou cestu autobusem skoro přes celé Německo, a proto jsme se v Praze potkali, ještě bez Roberta, až k večeru. U večeře jsme probrali naše plány na víkend, a poté jsme vyrazili na Václavské náměstí, kde se konal Koncert pro budoucnost u příležitosti oslav 17. listopadu. – Dne boje za svobodu a demokracii.

V sobotu ráno jsme se již v plné sestavě sešli v Café Jedna v Holešovicích, abychom prodiskutovali, čemu se bude náš projekt věnovat. Tohoto setkání se účastnila i naše první referentka Inka Jurková, která sama působí v organizaci Zachraň jídlo. Inka nám řekla hodně zajímavých informací o činnosti této neziskovky. Dozvěděli jsme se mnoho nového o tom, jak lze bojovat proti plýtvání jídlem a i dalším problémům. S těmito novými informacemi jsme poté byli schopni vymyslet konkrétní projekt, který se od našich původních vágních nápadů na náš ekologický projekt přeci jen poněkud lišil. Na našem novém nápadu jsme se poměrně rychle shodli a mohli jsme vyrazit na oběd do veganské restaurace. Občerstveni jsme se, stále ještě v doprovodu naší referentky, vydali do centra, kde jsme se v jedné z místních čajoven ještě detailněji bavili o našem projektu a dávali dohromady konkrétní kroky. Na večeři jsme se setkali s naším mentorem Janem, kterému jsme naše plány detailně popsali. Jan, který se účastnil fóra nejen jako člen, ale také jako součást představenstva, nám dal mnoho užitečných tipů, hlavně co se týče financování. Večer jsme se ještě prošli po Praze, abychom se po produktivním dni trochu vyvětrali. V neděli ráno jsme se naposledy sešli na snídani, tentokrát v jedné kavárně v Dejvicích, a ještě probrali časový plán, rozvržení rolí a další body Check-Listu. Poté už byl čas se pomalu rozloučit.

       

Zelený Eintopf

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.