[2]perspektivy

Členové skupiny: Johanna Lüffe, Nicolai, Lukáš Vorel, Lena Pierskalla

Mentorka: Johanna Wentzel

Náš projekt prošel relativně velkou změnou. Na začátku bylo jasné, že by to mělo být o literatuře přiblížení českých a německých autorů lidem by mohlo přinést i novou generaci pro čtení staré klasiky. Ale po nějaké době jsme si zjistili, jak je obtížné
najít dobrý přístup k tomuto typu literární práce. Naše práce se zdála být polovičatá a nepříliš zábavná, a tak jsme asi po šesti měsících práce učinili odvážné rozhodnutí:
chystáme restrukturalizaci našeho projektu.
Místo románů a autorů by se projekt měl zaměřit na mladé lidi, dobrovolníky a studenty, kteří každý žili v jiné zemi a chtějí se podělit o své vnitřní znalosti.

Shromáždili jsme tedy zprávy o o zkušenostech z různých měst – velkých, malých, středních. Chtěli jsme, aby příběhy poskytly co nejkomplexnější pohled na přeshraniční práci mladých lidí. Z těchto zpráv o osobních zkušenostech jsme pak vytvořili brožuru, která je k dispozici dobrovolníkům a studentům Erasmu, kteří by před pobytem v
zahraničí chtěli zjistit, kde je nejlepší pivo v jejich novém městě, která místa musíte vidět poblíž, který festival nepropásnout.
Nakonec jsme s naším výsledkem spokojeni a doufáme, že čtenáři považují naši brožuru za stejně užitečnou jako my.