Volt

volt2

Členové:

  • Carl Friedrich Moosdorf
  • Ferdinand Hauser
  • Helena Boučková
  • Josef Švéda
  • Eva Bochová

Mentor:

Jan Vařák

Popis:

Mnoho mladých lidí zvažuje po střední škole či během studia krok do zahraničí. Chtějí ven, vidět svět. Co všechno však udělá s člověkem delší pobyt v cizině?

Ve skupině Volt/Kulturní šok jsou Helena, Josef, Eva, Carlo a Ferdinand. Většina z nás již strávila delší dobu v sousedním Německu popř. Česku, a tak jsme sami na vlastní kůži zažili nespočet voltů kulturního šoku, avšak částečně je to pro nás stále neprobádaná tématika.

Stěžejní otázka zní: jak se projeví jednotlivé fáze kulturního šoku na našich pokusných osobách? Lze vůbec pojem „kulturní šok“ správně definovat a bude možné jednotlivé výsledky porovnat? (…), získá tento pojem zcela jinou hodnotu? Jak se změní chování k jejich domovině, a jak se budou cítit, když se posléze opět vrátí tam, odkud přišli?

Naše pracovní skupina bude doprovázet několik Čechů a Němců při jejich pobytu v cizí zemi. Máme v plánu mladé lidi před, během a samozřejmě i po jejich dobrodružství filmovat a vést s nimi interview. Tím vznikne velká dokumentace, která nabízí pohled do fenoménu „kulturní šok“, a tím motivuje další lidi, aby přemýšleli o možnosti poznat nové kultury. V plánu stojí i multimediální výstava, která nabídne útržky z blogů či deníků samotných studentů. Vše doplněné o hudbu a fotografie.

Jsme nesmírně zvědaví, jak vše dopadne a těšíme se na nastávající práci!

Trailery skupiny Volt: