Přidej se k nám!

Přemýšlel/a už jsi někdy nad tím, jaké vzdělá(vá)ní potřebujeme? Zajímá tě, jak toto téma vidí ostatní mladí lidé? Máš chuť něco změnit? Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Je ti mezi 16 a 25 lety?
  • Chtěl/a bys ve svém volném čase dělat něco smysluplného?
  • Máš chuť poznat mladé lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži?
  • Máš nové nápady, které bys chtěl/a realizovat a podělit se o ně s ostatními?
  • Cestuješ rád/a do sousední země?

Pak jsi u nás správně!

Co je Česko-německé fórum mládeže?

Fórum mládeže je projektem, který skupině 30 mladých lidí z Česka a Německa nabízí možnost pravidelně se scházet a zabývat se zastřešujícím tématem. Jaké vzdělá(vá)ní potřebujeme? To je otázka, kterou si budeme společně klást, diskutovat s experty a poodhalovat různé úhly pohledu na ni. Kreativitě se meze nekladou: rozhovory s experty a politiky, přeshraniční dotazník, flashmob, společný internetový blog… Našim cílem je vnášet hlas česko-německé mládeže do společenského a politického dění.

Jak vše probíhá?

Fórum mládeže začne v březnu 2014 a skončí v červenci 2015. Všech 30 členů se sejde celkem čtyřikrát na plenárních zasedáních, která se budou konat střídavě v Česku a Německu. Můžeme se těšit na zajímavé workshopy, diskuze a společné zážitky. Na prvním plenárním zasedání vzniknou menší pracovní skupiny. Ty se potom setkají ještě dvakrát, aby se mohly intenzivněji věnovat dílčím aspektům zastřešujícího tématu a následně pak uspořádat společnou konferenci či diskuzi. Cestovné, ubytování i strava jsou hrazeny.

Máš chuť se přidat? Neváhej a přihlas se!

  • Kde? info@cnfm.cz. V případě otázek se na nás neváhej obrátit!
  • Kdy? Do 22. prosince 2013 (prodloužená lhůta pro přihlašování)
  • Jak? Zasláním strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. Ten můžeš pojmout i kreativně (např. koláž, video, plakát,…). Především by mělo být zřetelné, proč se chceš stát členem / členkou a jaký aspekt tě osobně zajímá na tématu „Jaké vzdělá(vá)ní potřebujeme?“. Neočekáváme žádný vědecký elaborát. Zajímá nás především, co tě v souvislosti s uvedeným tématem pálí, co bys změnil/a a o čem bys chtěl/a diskutovat s experty a s mladými lidmi z Česka a Německa. Znalost němčiny je výhodou, ale ne předpokladem.

 

Vypsání v PDF v češtině

Vypsání v PDF v němčině

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.