Pracovní skupina KulturKuchyně v Plzni

O víkendu 05.-07. listopadu se poprvé sešla pracovní skupinka KulturKuchyně Česko-německého fóra mládeže 2021/23 v Plzni. Bohužel se ale tohoto prvního setkání nemohly zúčastnit všechny členky, neboť jedna z nich – Julie – momentálně studuje v jižní Koreji. A druhá Julie (ve skupince máme dokonce celkem 3 Julie!) byla v karanténě. Naštěstí díky technologiím se k nám alespoň vzdáleně přidala přes videohovor.

Naše setkání započalo v pátek po příjezdu společnou večeří. Poté jsme hned začali plánovat, co všechno a jak chce naše skupinka v tomto funkčním období zrealizovat. Během víkendu jsem se shodli na tom, co je pro nás zásadní, a co by měla přinést naše budoucí mezinárodní kuchařka. Chtěli bychom podnítit dialog mezi lidmi právě prostřednictvím společného vaření, u kterého budou mít prostor ke sdílení společných i rozdílných názorů a myšlenek. A proto jsme se hned dali do práce – uvařili a nafotili jsme první recepty. Navíc jsme vymysleli i „Fusion-recepty“, které budou stěžejní částí celé kuchařky. Naše recepty budou kombinovat tradiční české a tradiční německé pokrmy, přičemž vzniknou ony netradiční, a přitom něčím tak typické „Fusion-jídla“. 

Na závěr našeho setkání jsme probírali a přemýšleli také nad formou celé kuchařky. Nicméně toto téma bude potřeba ještě hlouběji probrat na našem dalším společném setkání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.