Práce jednotlivých skupin v omezeních korony

Většina členů Česko-německého fóra mládeže strávila koronou ovlivněnou dobu převážně před počítačem. Pro některé pandemie znamenala konec zahraničního studijního výjezdu, někteří objevili svoji novou vášeň například v zahradničení (třeba členové „[2]perspektivy“). Pár členů úspěšně dopsalo své bakalářské nebo magisterské práce nebo složilo maturitní zkoušku.

Všichni se však účastnili webinářů spojených se studiem stejně tak jako na společných setkání. Mimo webinář 20. června se pracovní skupiny potkávali v online místnostech samostatně, kde společně mohli více či méně dále pokročit na svých projektech.

Pracovní skupina „Vandrlust“ se sice nemohla potkat při společném vandru v přírodě, avšak místo toho využila čas se svědomitě na plánovaný výšlap připravit, nebo si vzájemně sdílela některé německé či české rčení a jazykolamy.

Skupina „Hör mal, česky!“ diskutovala a plánovala dál jejich projekt. Čas využila především k poslechu jiných podcastů, ze kterých čerpali bohatou inspiraci. Pro vlastní nahrávání svého podcastu ale raději počkala, až se budou moci členové setkat osobně.

Také projekt pracovní skupiny „My hier & wir tady“ je založen na osobní konverzaci. Nicméně přemýšleli, jak vézt tyto rozhovory navzdory koroně. Dále diskutovali o změně významu našeho hlavního tématu „Moje, tvoje, naše hranice“ podmíněného pandemií, a jak tento obrat zahrnou do jejich projektu.

Skupina „(Ne)Mám Ahnung“ se necítila v jejich práci omezená, protože mohla volit z mnoha komunikačních možností. Odpovědi do jejich interaktivního kvízu mohly být postupně doplňovány i z klidu domova.

„Mluvčí“ se mohli setkat virtuálně i osobně, takže jejich práci korona také nikterak výrazně neovlivnila. Já s Louisou jsme se dokonce v rámci „Sobot pro sousedství“ vydaly na výlet, při kterém jsme jeli na česko-bavorskou hranici a mohli potkat také jiné lidi. Všechno to bylo možné jen díky bývalé člence fóra, Veronice Křížkové.

Některé skupiny tedy mohly celé jaro neomezeně dále pracovat, některé si lámaly hlavu nad tím, jak jinak pojmou své projekty nebo svědomitě plánovali na po COVID dobu. Nicméně stále zakládá fórum mládeže a jeho práce na výměně mezi jeho členy, která zkrátka a jednoduše mnohem lépe probíhá v osobním rozhovoru a aktivitě. Proto se už velice těšíme, až se budeme na podzim moci zase setkat při plenárním zasedání.

Hör mal, česky!

(ne)mám Ahnung

My hier & wir tady

Mluvčí

Vandrlust

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.