Politik evropského formátu Bernd Posselt zahájí naši výstavu Já, Evropan?

Česko-německé fórum mládeže by vás rádo pozvalo na zahájení výstavy Já, Evropan?, které se uskuteční ve čtvrtek 8. srpna 2013 v 16 hodin v domově pro seniory Caritas-Altenheim St. Rita v bavorském městě Oberhaching.

Jde o projekt pracovní skupiny Já, Evropan?, která působí v rámci Česko-německého fóra mládeže. Její členové připravovali již od minulého září putovní výstavu, která se věnuje otázce národní identity z pohledu Čechů a Němců. Podařilo se jim vytvořit soubor deseti portrétů s krátkými, ale výstižnými komentáři, ve kterých se oslovení podělili o svůj životní příběh a vztah k Evropě. Cílem je přimět také návštěvníky výstavy k zamyšlení nad jejich vlastním postojem k evropanství.

Úvodního slova se při zahájení výstavy ujme politik evropského formátu Bernd Posselt, který se rovněž nechal zachytit na jedné z fotografií.

Oberhaching je už čtvrtou zastávkou tohoto projektu. V květnu byla výstava představena širokému publiku mladých na tradičním Kongresu mládeže v Berlíně, poté byly portréty k vidění na dvou místech v Praze. V září poputuje výstava opět do České republiky. Domov pro seniory si skupina vybrala jako další místo pro svou expozici, protože by její členové rádi oslovili co nejširší publikum.

Při zahájení budou v Oberhachingu také členové pracovní skupiny Maren Hachmeister a Felix Baumgärtel, kteří vás výstavou rádi provedou a zodpoví vaše dotazy.

Výstava bude k vidění v domově pro seniory St. Rita do 1. září 2013.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.