Orgatým: mluvčí a koordinátorky se sešli v Praze

Ve dnech 1. – 3. 12. jsme se jako “Orgatým” mluvčích a koordinátorek sešli v Praze.Náš program vypadal následovně:

V pátek 1. 12. v pozdních odpoledních hodinách se už někteří z nás ubytovali v pražském AirBnb. Ostatním trvala cesta déle, všech šest se nás tedy sešlo až ke společné večeři a program tak mohl oficiálně začít ve 20 hodin. U výborného jídla jsme již diskutovali o dosavadní práci a o dalších krocích. V sobotu program pokračoval hned po snídani, a to workshopem s Bárou Procházkovou. Předmětem byly: psaní tiskové zprávy a zpětné zhodnocení naší poslední tiskové zprávy k plenárnímu zasedání v Hofu, všeobecné tipy a triky – zejména s ohledem na příští plenární zasedání, tvorba vhodných fotek, proces tvorby prohlášení Fóra mládeže, prezentace Fóra navenek, plánování kampaně na téma motivace chodit k volbám, a nakonec byl i prostor na další dotazy. Po obědě a krátké přestávce mluvčí a koordinátorky se diskutovali zejména o webových stránkácha a o druhém plenárním setkání.

Tuto intenzivní pracovní výměnu následovala práce mluvčích a koordinátorek zvlášť. Po společné večeři jsme strávili večer s dalšími přáteli Fóra mládeže.

V neděli jsme si mohli všichni trochu přispat a po snídani jsme opět pracovali v oddělených skupinkách, než jsme se dostali i k rozpravě nad společnými body: příručka mluvčích, vzájemná komunikace, kampaň k volbám, genderový postoj Fóra mládeže, „Jufoläum“, příprava 2. plenárního setkání, aktuální informace o pracovních skupinách, Wiki pro koordinaci, mluvčí a předsednictva.

Oficiální část programu jsme zakončili zpětnou vazbou, ve které všichni ocenili společnou práci a zejména mluvčí oceňovali produktivitu proběhlého pracovního víkendu.

 

Mluvčí

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.