Kdo jsme a co děláme?

Kdo jsme?

Česko-německé fórum mládeže je projektem, který každým rokem umožňuje skupině 30 mladých lidí mezi 16 a 26 lety z České republiky a Německa scházet se a společně se z různých úhlů pohledu zabývat aktuálním zastřešujícím tématem a zasazovat se o zlepšení a prohloubení česko-německých vztahů a aktivní spolupráci obou sousedních zemí.

Co děláme a co je našim cílem?

Na našich setkáních se zabýváme různými aspekty zastřešujícího tématu, diskutujeme s pozvanými hosty, účastníme se zajímavých workshopů, společně si užíváme teambuildingových aktivit a v národnostně smíšených pracovních skupinách se zamýšlíme nad aktuálními tématy a problémy. Společně pak vymýšlíme možná řešení z pohledu mladých lidí. Našim cílem je, vnášet hlas česko-německé mládeže do společenského a politického dění.

V současném funkčním období se zabýváme zastřešujícím tématem „Kde jsem doma?“

Jak vše probíhá?

Současné 9. funkční období Fóra mládeže začalo v září 2015 a skončí v létě 2017. Všech 30 členů se sejde celkem čtyřikrát na plenárních zasedáních, která se budou konat střídavě v Česku a Německu. Zde se můžete těšit na zajímavé workshopy, diskuze a hezké společné zážitky. Na prvním plenárním zasedání vznikly menší pracovní skupiny. Tyto skupiny se během funkčního období setkají ještě třikrát. Na funkční období navazuje pětiměsíční překlenovací doba, která slouží ke komunikaci výsledků pracovních skupin.

Cestovné, ubytování i strava jsou hrazeny.

Máš chuť se přidat? Neváhej a přihlas se!

Kde? info@cnfm.cz. V případě otázek se neváhej na nás obrátit!

Do kdy? Nové výběrové řízení na pozice členů Fóra mládeže proběhne na začátku roku 2017. Přihlášku nám ale můžeš zaslat již nyní. My si ji uschováme a budeme tě informovat o novinkách z Fóra mládeže a o našich akcích, kterých se také můžeš zúčastnit.

Jak? Zasláním strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. Ten můžeš pojmout i kreativně (např. jako koláž, video, plakát atd.) Mělo by být především zřetelné, proč sechceš stát členem Česko-německého fóra mládeže, a jaký aspekt tě osobně zajímá  na česko-německé spolupráci.

Neočekáváme žádný vědecký elaborát. Zajímá nás především, co tě v souvislosti k uvedenému tématu zajímá, kde vnímáš potřebu něco změnit a o čem bys měl/a chuť diskutovat s experty a dalšími mladými lidmi z Česka a Německa. Znalosti němčiny jsou výhodou, ale žádným předpokladem.

Členové devátého funkčního období 2015/2017

Členové devátého funkčního období 2015/2017