Vlasta Řenčová

Kdy si se narodila?

2000

Kde jsi momentálně doma?

Mám tak trochu dva domovy, oba jsou v Česku a k oběma mám speciální vztah, jak kvůli lidem, tak kvůli atmosféře.

Co děláš mimo JuFa?

Jsem editorka internetového magazínu v sekci cestování, občas překládám z angličtiny, hodně čtu a baví mě historie. Taky se ráda věnuji jazykům, pokouším se o italštinu, polštinu a švédštinu, a sem tam si jdu zaplavat. Neustále s sebou nosím foťák. Zatím jsem na Gymnáziu ve Slaném, ale nesmírně se těším, až půjdu na univerzitu a do světa.

Jakou budoucnost (s)tvoříš právě ty?

Doufám, že v budoucnu neovlivní mé činy negativně druhé, že nebudu šťastná na úkor jiných. Jinak ale nechci mít velké ambice, neplánuji zářnou kariéru. Chtěla bych objevovat svět a snad pomoci lidem uvědomit si, co je v životě důležité a jak s hodnotami nakládat. Obzvlášť v českém prostředí mi to totiž chybí.

V jaké pracovní skupině jsi a proč?

Naše pracovní skupinka se dala dohromady jako jedna z posledních. Od začátku jsme věděli, že nás spojuje téma historie, konkrétně přechody hranic, nucené či dobrovolné, napříč minulostí až do přítomnosti. Postupně se naše vize konkretizují a já se moc těším, až s projektem konečně začneme. A ve své skupině, jmenujeme se Vergiss-Mejn-Nicht, jsem neskutečně šťastná a mám pocit, že jsme si všichni skvěle sedli.

Jaké je tvoje oblíbené německé slovo?

Vergegenwärtigung.