Mluvčí byli v Děčíně

První prosincový pátek se nesl ve znamení úvodního setkáni mluvčích ČNFM. Děčínský apartmán se do večera postupně naplnil mluvčími, koordinátory a přijela i mentorka Louisa. 

 

Vše zahájila novinářka, odbornice na média a bývalá členka fóra Bára Procházková, seminářem. Byl vícestranný, a především obsahoval témata jako mediální reprezentace, komunikace nebo veřejná vystoupení. Běžně se u takových workshopů hodně mluví o teorii toho, jak se má mluvit atd., ale nikdo neříká, jak se vyrovnat například s nervozitou před vystoupeními. Bára nám nejenom ukázala cviky, jak tohle překonat, ale především měla i odpověď na všechny naše otázky a pomohla nám ve všech oblastech. „Byla naprosto dokonalá a doporučuji ji jako referentku na příští setkání mluvčích!“, poznamenala Sophie, jedna z mluvčí.

 

Sobotní ráno otevřel online hovor s představenstvem fóra, kterému touto cestou ještě jednou děkujeme za možnost získat odpovědi na naše dotazy. Po ukončení hovoru jsme se pustili do plnění úkolů, kvůli nimž jsme přijeli. Vytvořili jsme strategii správy sociálních sítí fóra, tiskovou zprávu k 20. výročí vzniku fóra a diskutovali jsme o designu prezentačních materiálů. Nechyběla ani procházka po zasněženém Děčíně. Naším nejdůležitějším úkolem však bylo plánování plenárního setkání v Brně, které se uskuteční v dubnu 2022. Připravili jsme hodně teoretických, ale i kreativních aktivit, které se především budou zaměřovat na prezentaci aktuálních projektů. Ale ani skupinové aktivity na teambuilding nebudou chybět. Účastníci se rozhodně mají na co těšit.

 

Neděle už patřila jen úklidu apartmánu a procházce na nádraží, protože autobusy v neděli jezdí jenom zřídka… 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.