JuFo zanechalo stopu na Dni otevřených dveří

Více než 800 studentů a celkem okolo 4500 návštěvníků zavítalo na Den otevřených dveří na německé ambasádě v Praze. Mezi stánky roztroušenými v zahradách Lobkovického paláce nechyběl ani ten náš. Členové i mluvčí fóra (současní i minulí) se opravdu činili, dokonce se nám podařilo rozdat všechny naše letáky. 


Přes sychravé ráno se oblaka v průběhu dopoledne roztrhala a Den otevřených dveří tak mohl za skvělého počasí začít. Dopolední hodiny byly vyhrazeny studentům středních a základních škol, kteří otestovali své znalosti o Německu v různých kvízech a hrách. Nejeden žák či žačka tak odcházel s německou vlaječkou, propiskou některé ze zúčastněných organizací, nebo s brožurou Česko-německého fóra mládeže. 

Odpoledne pak ambasáda otevřela své dveře široké veřejnosti. Přístupná byla nejen krásná zahrada velvyslanectví, která se proslavila během zářijových dní roku 1989, ale také téměř celý interiér ambasády. Návštěvníci si tak mohli dopřát například výhled z balkonu, kde svůj slavný projev 30. září 1989 pronesl německý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher. 

Zástupci Česko-německého fóra mládeže se sjeli ze všech koutů Česka i Německa a dostavili se v hojném počtu. Naše fórum tak bylo opravdu vidět a slyšet. A to i na hlavním pódiu, kde mluvčí Lena a Jan představili hlavní myšlenky fóra a současné projekty, které budou již brzy dokončeny. Za zmínku stojí také improvizované klavírní vystoupení našeho člena Hunga, které ohromilo i pana velvyslance Künneho. 

Celou událost a naši účast na ní můžeme zhodnotit jedině kladně. Mockrát děkujeme ambasádě Spolkové republiky Německo za pozvání. Ve vzduchu byla cítit skvělá atmosféra německo-české sounáležitosti a přátelství. Budeme se těšit na další ročník a na budoucí členy fóra, kteří se o nás díky Dni otevřených dveří dozvěděli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.