InfoKastlík v Pasově

Byla jsi někdy v Pasově? Ne. Ani já ne! Nikdo z nás v Pasově ještě nebyl. Proto jsme ve dnech 16.-18. září 2022 uspořádaly 2. setkání naší pracovní skupiny InfoKastlík v Pasově.

Odpoledne jsme se sešly v našem AirBnB a hned jsme začaly plánovat víkend. Dohodly jsme se, že si nejprve promluvíme o tom, co jsme již udělaly a jak to fungovalo. Předně se nám podařilo založit instagramový účet „ToNewartuješ“ a zveřejnit na něm 9 příspěvků o
zajímavostech, které byste, jak název napovídá, nečekali. Po evaluaci jsme však začaly
plánovat budoucnost, na jednu stranu přímo tento víkend a také co se týče zbytku 12.
funkčního období, ale to až zítra ráno.

 
V sobotu jsme se probudily do nepěkného počasí a hned jsme si pomyslely, že naše plány
jsou v troskách. Chtěly jsme totiž procházet během dne s mikrofonem ulicemi Pasova a dělat malé rozhovory s lidmi na ulici. To by ovšem v dešti určitě nevyšlo. Nejdříve jsme si tedy sedly k počítačům a přemýšlely o strategickém plánu do konce funkčního období. Ten ještě zahrnuje nahrávání videí, jejich střih a v neposlední řadě také přípravu na závěrečnou
prezentaci. Takže se určitě nudit nebudeme. Rozhodly jsme se, že chceme dvakrát dělat
rozhovory s lidmi na ulici, a to v Pasově (pokud to dnes počasí dovolí) a v Domažlicích během 3. setkání pracovní skupiny v březnu. Kromě toho chceme uskutečnit dva větší rozhovory, jeden z nich již příští víkend v Budyšíně a jeden pak v Plzni. Tak jsme znovu definovaly náš cíl a následující kroky a mohly jsme začít plánovat odpolední akci.


Nejdříve jsme si pročetly poznámky ze setkání s naším referentem Konradem Winklerem,
které obsahovaly mnoho dobrých tipů pro vedení a nahrávání rozhovorů, které jsme už
zapomněly. Promyslely jsme strukturu těchto krátkých pouličních rozhovorů a vybraly jsme místo, kde je budeme nahrávat. Jako poslední krok, zatímco část pracovní skupiny
připravovala oběd, šla část z nás do Copy shopu, kde jsme vytiskly naše proužky s logem a QR kódem, přes který lze hned najít náš účet na Instagramu.

Po výborném obědě jsme se vydaly do města. Naštěstí přestalo pršet, takže jsme doufaly, že naše šance nejsou tak malé. Hned první osoba souhlasila s krátkým rozhovorem. A tento člověk se dokonce narodil v České republice a vyrostl v Německu. S ním vznikl první krátký rozhovor. Poté jsme byly celé odpoledne často odmítány, ale kolem 18. hodiny, kdy už jsme měly 5 rozhovorů, jsme si mohly spokojeně sednout ke kávě. To nám bodlo, protože jsme už měly zatraceně studené prsty. Po přestávce jsme po městě rozdaly naše vytištěné proužky s QR kódy, aby na náš zajímavý kanál narazilo více lidí.


Po návratu do AirBnb jsme měly na seznamu ještě několik úkolů, které jsme musely stihnout do večera. Za tímto účelem jsme se rozdělily do dvou skupin. Jedna část pracovala na struktuře rozhovoru, který se uskuteční příští týden v Budyšíně. Ten má být mnohem delší než ten dnešní na ulici, a byl předem domluvený a podle toho taky musí být připravený. Druhá část pracovní skupiny se věnovala dokončování sekce „nečekaná“ fakta našeho Instagram účtu a střihu a titulkování již natočených videí. Nakonec jsme se dohodly, kdy se bude konat 3. setkání naší pracovní skupiny, a zamluvily na něj ubytování v AirBnB.


Nedělní ráno pak bylo pouze ve znamení odjezdů, protože některé členky mají z Pasova
domů velmi daleko. S výsledky jsme tohoto víkendu byly velmi spokojeny a daly jsme
našemu projektu další impuls na cestě k jistě úspěšné prezentaci na 4. plenárním zasedání.
Pasov byl krásným místem pro setkání pracovní skupiny, potkali jsme velmi milé lidi, kteří nám umožnili rozhovor i přes chladné a deštivé počasí nebo nám výrazně pomohli při tisku našich QR kódů tak, jak jsme chtěly (milá paní z Copy shopu). Do Pasova se určitě vrátíme!

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.