Fórum mládeže v digitální verzi

Jak funguje česko-německé fórum mládeže v době globální pandemie? Poslední měsíce přinesly nové výzvy. Vzhledem k uzavírání hranic a omezením cestování musely některé pracovní skupiny změnit své plány a najít nové způsoby, jak realizovat jejich projekty.

Abychom se navzájem podpořili, setkali jsme se 20. června. na tříhodinový webinář. Společně s mediálním pedagogem Julianem Kulaszou jsme se seznámili s některými novými nástroji pro digitální spolupráci, z nichž jsme si hned několik mohli vyzkoušet. Skupiny poznaly nové techniky, za jejichž pomocí je možné online brainstormovat nebo vytvářet pracovní materiály.

 

 

V další části webinaře jsme si my, Mluvči, připravili diskusi na hlavní téma tohoto období „Moje, tvoje, naše hranice?“, které se rázem stalo tak aktuálním. Měli jsme tedy příležitost hovořit o změnách v posledních měsících v našem osobním životĕ, ve škole a na univerzitě. Uzavření česko-německé hranice jsme samozřejmě pocitovali jako velkou nejistotu. Pro některé členy znamenalo uzavření hranic také brzký konec jejich výjezdů do jiných zemí.

V příštích měsících budeme i nadále pracovat na projektech v digitální podobě s novou motivací. Přesto doufáme, že se naše příští plenární setkání na podzim bude moci opĕt konat offline.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.