Fórum mládeže diskutovalo na téma populismus a politické vzdělávání

V sobotu 11. listopadu se na zámku v Laufu an der Pegnitz u Norimberka uskutečnila výroční konference Česko-německého diskusního fóra. Bývalá mluvčí Česko-německého fóra mládeže Le Le Phoung promluvila v závěrečné diskusi na téma: Europe first? České a německé odpovědi na populismus.  Jako jediná žena, která promluvila na konferenci v panelu, zdůraznila Le důležitost kvalitního a praktického vzdělávání: „V neziskovém sektoru jsem se naučila za dva roky tolik věcí, které mě ve škole nikdo neučil“.

Hosté dále diskutovali například o největších nástrahách populismu v Česku a Německu, o rozvoji protidemokratických a protievropských hnutí nebo o důležitosti politického vzdělávání. Hlavní představitelé se shodli na tom, že právě to v Česku zatím chybí.

Pro letošní konferenci Česko-německého diskusního fóra bylo zvoleno téma „Co drží Evropu pohromadě?“. Dalších diskusních panelů se účastnili významné osobnosti politického života v Česku i Německu. V panelu diskutoval například bývalý český ministr Alexandr Vondra, dále například bývalý český eurokomisař Pavel Telička, předseda ČMKOS Josef Středula, spolkový ministr Christian Schmidt či Libor Rouček, bývalý místopředseda Evropského parlamentu. Výroční konference se koná každý rok střídavě v Česku a Německu, příští rok se bude konat na podzim v Olomouci.

    

Mluvčí

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.