EUrolog je po setkání skupiny připraven na první workshop

O víkendu 4. až 6. května jsme se sešli s pracovní skupinkou EUrolog na našem druhém pracovním setkání. Kromě Alexandry, která měla pracovní povinnosti a bohužel nemohla dorazit, byli všichni členové přítomní. Po plenárním setkání v Litoměřicích, kde jsme definitivně naplánovali strukturu a průběh našich workshopů na školách, jsme se setkali v Pasově, abychom prodiskutovali obsahovou stránku našich workshopů. Vybrali jsme si Pasov nejen proto, že jsme mohli přenocovat u Justina, ale také proto, že je pro nás všechny dobře a jednoduše dosažitelný. Před naším setkáním jsme se domluvili, že každý připraví jeden miniworkshop, který pak v Pasově představí.

Celkem budeme mít v rámci našeho workshopu 4 miniworkshopy, které mají představovat hlavní obsahovou část. Tyto čtyři miniworkshopy tvoří čtyři stanoviště k různým tématům Evropské unie (mobilita, extremismus, migrace v Evropě a hlavní instituce EU). Alexandra bude dělat odborný dohled všem čtyřem miniworkshopům, které budou vést ostatní členové, a bude pomáhat při překládání.

V Pasově jsme se setkali v pátek pozdě odpoledne. Po krátké večeři jsme dali všechny naše připravené materiály dohromady a prošli si jednou celý náš workshop. Docela jsme se u této zkoušky zasmáli, ukázala nám však také nějaké problémy, které jsme museli odstranit. Plánování workshopu šlo takhle až do večera a my byli nakonec s prvními výsledky vcelku spokojení.

Druhý den ráno jsme po vydatné snídani pokračovali s prací dál. Vedle miniworkshopů, dalších obsahových otázek a problémů Evropské unie jsme prodiskutovali i finální průběh našeho workshopu, přičemž jsme se věnovali především úvodu – „poznávací hře“ a časovému rozvrhnutí všech aktivit. Obědovou pauzu jsme využili k tomu, abychom navštívili upomínkovou akci na pana Dr. Maxe Stadlera, která se v Pasově náhodou v době setkání konala. Dr. Max Stadler byl až do své smrti německý předsedou Rady česko-německého fondu budoucnosti a významný podporovatel česko-německých vztahů. Vedle spousty mladých lidí z Čech se události účastnila také patronka Fóra mládeže Petra Ernstberger a Tomáš Jelínek, vedoucí ředitel Fondu budoucnosti. Využili jsme tohoto setkání jak k nabytí nových kontaktů, tak k zajímavým rozhovorům s přítomnými. A fotku s paní Ernstberger a panem Jelínkem jsme samozřejmě hned museli odeslat koordinátorkám.

Sobotní večer jsme strávili na pasovském Dultu, klasickém bavorském festivalu. Především pro české členy naší skupiny byl tento tradiční festival velkou zábavou.

V neděli ráno jsme ještě naposledy prodiskutovali náš projekt a rozdělili si poslední úkoly před naším prvním workshopem, který se koná 22. června v základní škole v Letohradě.

Bohužel se nám do našeho pasovského setkání ještě nepodařilo sehnat žádnou německou školu, na které bychom mohli náš workshop uskutečnit. Doufáme, že nám při hledání pomohou i nové kontakty získané na upomínkové akci. Pasov jsme opustili v neděli po poledni se spoustou dojmů a pocitem, že za sebou máme velmi produktivní víkend.

Celkově jsme byli s naším druhým setkáním velmi spokojení. Setkání pro nás bylo důležité, protože jsme ještě jednou tváří v tvář mohli prodiskutovat celý náš workshop. Produktivní čas jsme prokládali chvilkami zábavy, které pro nás po osobní stránce byly také velmi významné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.