Druhé plenární setkání v Desavě

Od 5. do 8. března probíhalo 2. plenární setkání 11. funkčního období Česko-německého Fóra mládeže v Desavě. Čeští a němečtí účastníci pokračovali v rámci prodlouženého víkendu v diskusi o zastřešujícím tématu „Moje, tvoje, naše hranice?“ Pracovní skupiny, které byly vytvořeny na 1. plenárním setkání v září 2019, představily aktuální stav svých projektů. V průběhu proběhlo mnoho diskuzí o konkrétních projektech a jejich plánované náplni. 

V sobotu a v neděli měli členové Fóra možnost setkat se a získat nové nápady od absolventů a zástupců Českého a Německého spolku. V rámci programu se představila skupina IMPULS, jež organizuje workshopy pro interní spolupráci ve Fóru. 

Kromě projektové práce využila skupina také příležitost poznal blíže město Desava a informovat se o jeho historii díky prohlídce budovy Bauhaus. Do této budovy byla přesunuta Škola Bauhaus z Výmaru v roce 1925 Walterem Gropiem. Od roku 1996 náleží budova pod ochranu Světového dědictví UNESCO.

 

Jako další krok se v nadcházejících měsících setkají jednotlivé pracovní skupiny, aby intenzivně pracovaly na svých projektech. Třetí plenární zasedání se bude konat na podzim 2020.

  

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.