Do Německa na zkušenou

Banner školy

Pro přihlášení pro školy klikněte ZDE nebo na obrázek

Projekt Česko-německého fóra mládeže „Do Německa na zkušenou – Versuch´s mal in Deutschland“ se koná v roce 2016 již podvanácté. Hlavní myšlenka – informovat co nejvíce mladých lidí v České republice o jejich možnostech v Německu – vznikla na půdě Česko-německého fóra mládeže v roce 2005 pod vedením paní Báry Procházkové.

V projektu se angažují 3 koordinátoři, kteří mají na starosti konkrétní sekce – finance, komunikaci se školami a referenty, PR, management a vedení projektu. Koordinátorkami jsou v současném funkčním období Veronika Malantová, Daniela Orgoníková a Barbora Benešová.

V projektu se každoročně angažuje 20-25 aktivních referentů. Vedle samotných prezentací se referenti podílejí také na řízení projektu prostřednictvím práce v tematicky zaměřených pracovních skupinách a pod vedením koordinátorů se zabývají propagací projektu, spoluprací s učiteli a partnery nebo finančními záležitostmi.

Pro získání přehledu o historii projektu Vám doporučujeme shlédnout naše video, jež mapuje vývoj projektu od jeho počátků až do roku 2012.

http://www.youtube.com/watch?v=zZcWR4S0CmE

A video, které vzniklo k jubilejnímu desetiletému výročí.

https://www.youtube.com/watch?v=88bVxS5BSCc

 

 

 

 

 

Instagram