Dialog vyzpovídal organizátorku festivalu Meeting Brno

Naše pracovní skupina začala s realizací produktu našeho projektu na setkání v Brně, které se konalo ve dnech 24.5.-27.5.2018. Hlavním programem setkání bylo provedení rozhovorů s lidmi různých generací k tématu “Svoboda v minulosti a v budoucnosti”. Celkově se nám podařilo oslovit šest lidí a to, jednu novinářku, jednu političku, organizátora festivalu “Meeting Brno”, paní, která měla zkušenost s komunistickým režimem, mladíka, který se angažuje v oblasti ekonomie a jednu dobrovolnici z Německa, která momentálně absolvuje dobrovolnický rok v Brně.

Bylo pro nás velice výhodné, že jsme mohli přijet do Brna o den dřív, neboť jsme již v pátek dopoledne mohli začít s prvním interview. Celková doba jednoho rozhovoru byla asi hodinu. Rozhovory jsme zaznamenali jak formou videa, tak audia. V sobotu dopoledne nás navštívila naše mentorka Šárka Navrátilová, která zorganizovala workshop, jehož výstupem byl deseti bodový dokument s vizemi do budoucna naší pracovní skupiny. Tento dokument bude v budoucnu umístěn také na webovou stránku “Dialogu”, na které momentálně pracujeme.

Na konci setkání jsme se posunuli v realizaci projektu. Přestože jsme původně plánovali pouze čtyři rozhovory, nakonec se nám podařilo provést dohromady šest interviews. Kromě toho jsme se sami zabývali tématem svoboda a zformulovali naše přání do budoucna.

Poslední den setkání jsme bohužel museli rozhodnout o tom, zda naše pátá členka, Lena, bude nadále součástí projektu. Vzhledem k jejímu časovému vytížení a plánované neúčasti na plenárním setkání jsme společně rozhodli pro hledání nového člena naší pracovní skupiny. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je právě časová náročnost našeho projektu, neboť v příštích měsících nás čeká práce se stříháním video- a audionahrávek a tvorba titulků v němčině.

V neděli jsme se také usnesli na novém logu a rozdělili si úkoly na další měsíce do plenárního setkání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.