Dialog natáčí rozhovory

Pracovní skupina Dialog zahájila své třetí a bohužel již poslední pracovní setkání v Lipsku ve čtvrtek 1. 11. 2018. Místo klasického třídenního pobytu jsme se vzhledem k plánovaným rozhovorům rozhodli pro čtyřdenní setkání, které jsme zakončili v neděli 4. 11. 2018.

Přestože jsme ve čtvrtek odpoledne teprve dorazili do Lipska čekal nás v 16:30 náš první respondent Kevin, se kterým Ida a Lydia vedli asi hodinu a půl rozhovor. Po nákupu a příjezdu Jakoba jsme strávili příjemný večer v Airbnb, které jsme si na další tři noci pronajali.

Páteční dopoledne jsme měli schůzku ve firmě zabývající se webovým designem ohledně webové stránky našeho projektu. Paní referentka vyslechla všechna naše přání a vytvořila nám doménu: www.dialog-freiheit-svoboda.eu (brzy dostupná). Po výborném obědě v pizzerii jsme si hromadně prohlédli historické centrum Lipska a vyrazili zpět na ubytování, kam v 17:00 dorazila další respondentka Bella. Večer jsme zůstali na bytě a dívali se na film Milada.

V sobotu proběhl první workshop ohledně stříhání videí. Eva pro nás připravila stručný návod, jak používat vybraný program na střih videa a audia. Poté jsme přivítali naši mentorku Šárku, která dorazila až z Mnichova. Odpoledne provedli Jakob a Lydia rozhovor se známým lipským slam-poetristou Andrém Herrmanem. Jakmile byla naše skupina úplná diskutovali jsme o rozhovorech z Brna a snažili se roztřídit jednotlivé úseky rozhovorů do různých oblastí a podtémat. Díky koordinaci diskuze Šárkou jsme stihli povečeřet a mohli pokračovat do Café Westen na plánovaný „stammtisch“ s místními studentkami z Česka.

Poslední den našeho setkání jsme dopoledne vyplnili formulář „checkliste“ a rozdělili si úkoly na následující měsíce. Odpoledne se Lydia a Laura setkali s paní Kallenbach, pamětnicí revolučního roku 1989, aby s ní provedli rozhovor.

Prodloužený víkend skupiny Dialog byl velmi produktivní, jelikož jsme udělali dohromady čtyři interview a podařilo se nám setřídit témata, která byla zmíněna v rozhovorech z Brna. Kromě toho jsme se domluvili na názvu a designu naší budoucí webové stránky, která je pro náš projekt stěžejní.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.