CouReg – Mít kuráž a utvářet náš region

Dne 13. května se na půdě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem uskutečnil závěrečný workshop projektu „CouReg – Mít kuráž a utvářet náš region / Courage haben und unsere Region gestalten“. V rámci spolupráce Univerzity v Ústí a TU Drážďany bylo cílem podpořit občanskou odvahu a demokratické hodnoty v česko-saském pohraničí.

Na závěrečnou akci byla pozvána řada zástupců česko-německé spolupráce – JuFo reprezentovaly také Bianca Brendel a Pavlína Řížková. Kromě zajímavých přednášek o česko-německých vztazích byla prezentována i univerzální témata soužití v demokratické společnosti, jako jsou nenávistné projevy nebo domácí násilí.
Panelová diskuse se zabývala problémy a možnostmi německo-české výměny mladé generace: kromě generální konzulky ČR v Drážďanech Markéty Meissnerové, experta pro mezinárodní vztahy Vladimíra Handla a Rüdigera Kubsche z Euroregionu Labe/Elbe zde JuFo zastupovala Bianca Brendel.
Po závěrečné prezentaci výsledků projektu CouReg jsme si na závěr dne odnesli mnoho nových podnětů a návrhů pro budoucnost česko-německé výměny mládeže.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.