Co nového v Česko-německém světě?

I po Vánocích a Novém roce se Česko-německé fórum mládeže potýká s korona krizí. Přesto se pracovní skupiny sešly s koordinátory fóra online, informovali se vzájemně o aktualitách a domluvili se na dalších krocích. Ze schůzek vzešlo přání se jako celé fórum neformálně setkat také v únoru. Na tuto schůzku se momentálně hledá termín. V rámci ní členové mimo jiné odhlasují zastřešující téma pro funkční období od podzimu 2021.

Česko-německé fórum si rovněž velmi cení spoluprací, které pokračují i přes překážky pandemie v online formě. Touto formou chceme informovat o akcích a možnostech pro česko-německou spolupráci:

Goethe Institut Praha pořádá ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti 8.-14. 2. filmový festival „Fülm“. Jedná se o mimořádnou edici „Das Filmfest“ v online, poté co ho nebylo možné uspořádat na podzim. Na platformě DAFilms.cz bude ke zhlédnutí sedm filmů z Německa, Rakouska a Švýcarska a tím o zábavu, ale také o podněty k zamyšlení postaráno. Prvních sto sledujících může dokonce filmy zhlédnout zcela zdarma, a to i na území České republiky. Pro další stojí vstupné 99 korun.

https://www.facebook.com/events/269865104482900/ :: Pod tímto odkazem se skrývá startovní událost „Die deutsch-tschechischen Beziehungen reloaded – Brücken bauen, Gräben zuschütten!“ (Česko-německé vztahy reloaded – Stavit mosty, zasypávat příkopy!) pravidelné série online německo-českých seminářů. Tento seriál si klade za cíl, aby si Němci a Češi k sobě našli cestu a přispěli tak k většímu vzájemnému pochopení. První událost se koná již 17. února a bude se zabývat česko-německou hranicí. Klade si otázku, jestli je vlastně ta hranice otevřená, anebo proč má COVID krize různý průběh v Bavorsku / Sasku a České republice. Diskuse se bude zabývat také pendlery a jejich každodenními výzvami. Naposledy bude řeč o tom, jestli se česko-německé vztahy od března 2020 nezměnily.

S radostí také oznamujeme, že Česko-bavorská vysokoškolská agentura vypisuje stipendijní programy na rok 2021. Žádat je možné o stipendia na kurzy němčiny a odborné letní školy, a také stipendia na studijní a výzkumné pobyty nebo stáže v Bavorsku a Česku. Další informace pro zájemce k nalezení v rubrice „Stipendien“ stránky www.btha.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.