Gülşah Erdiç

Gulsah

Věk 24
Pracovní skupina Okamblick
Práce Koordinátorka podpory předsednictva pro Německo, Švýcarsko a Rakousko u firmy Accenture
Kde jsem doma?

Tam, kde se cítím pohodlně a kde mám možnost být sama sebou. Protože jsem vyrostla ve dvou různých zemích, pojem „doma“ se pro mě vzdálil od slova „vlast“. Přestože je mým domovem Hannover, není to pro mě doma. Cítila jsem se doma už na více místech, avšak nejvíce ve Štrasburku. Myslím, že můžu být doma na spoustu místech. Atmosféra místa, jazyk, kultura, atd. přitom hrají důležitou roli. Chvíle, ve které si uvědomím, že jsem na nějakém místě doma, však přichází, když pobudu nějakou dobu někde jinde a těší mě, že se vracím domů. Momentálně svůj stálý domov ještě hledám.

Jsem ve fóru mládeže, protože…
mě obzvláště zajímá česko-německý dialog, jelikož nyní bydlím v Praze. Kromě toho mě moc baví práce na projektech a přijde mi úžasné, když se mladí lidé angažují. Navíc mi je letošní téma velmi blízké, neboť sama jsem se už několikrát zabývala otázkou „Kde jsem doma?“. Jsem ráda, že mám možnost poznat mladé Čechy a Němce a vyměňovat si s nimi názory k tomuto tématu.
Moje oblíbené slovo v češtině náměstí (Platz)
Pomocí našeho projektu bych chtěla… zjistit, co pro ostatní znamená pojem „doma“ a jestli se jejich názor v průběhu život měnil. Nejvíce mě zajímá, jak o tom smýšlejí billingvní lidi nebo lidi se smíšeným původem.