Berlíne, jsi tak úžasný!

V hlavním městě Spolkové republiky se konalo 3. setkání mluvčích. Celé tři dny, tentokrát od neděle do úterý, strávili mluvčí a koordinátoři plánováním a přípravou koncepce merche, plánu sociálních médií a dalšího plenárního zasedání. Brzy se tedy můžete těšit na samolepky JUFO, látkové tašky a mnoho dalšího.

V den našeho příjezdu nebylo po nedělním klidu ani památky. Začalo to hned úžasným workshopem s Ondřejem Kavanem. Zavedl nás do světa filmové tvorby jak prakticky, tak teoreticky. Konkrétně o tom, jak můžete vytvořit atraktivní obsah s jednoduchým vybavením, vlastním mobilním telefonem, malým mikrofonem a trochou fantazie. Náš první pokus už najdete na Instagramu.

Zvláštní poděkování patří také českému velvyslanectví, které nám velkoryse poskytlo pracovní místnost na sobotní dopoledne. Vybaveni lahodnou kávou, čerstvou vodou a motivačními slovy velvyslance Tomáše Kafky jsme se pak věnovali konkrétnímu plánování plenárního zasedání v Budyšíně. Chceme uspořádat různé workshopy a prohlídku města s průvodcem se zvláštním zaměřením na lužickosrbskou kulturu a historii. Vše ostatní je zatím tajné, ale v příštích týdnech možná najdete nějaké náznaky na naší stránce na Instagramu.

Kulturním aspektem našeho setkání bylo jedení nejlepšího kebabu na světě (ano, na světě), konkrétně Mustafova zeleninového kebabu. Zda dvě hodiny čekání na prudkém slunci stály za chuťový zážitek, si musí každý rozhodnout sám, ale Petr byl štastnější asi už jen na své svatbě.

V úterý jsme se vydali na cestu zpět domů. Několik mluvčích však ještě využilo příležitosti a navštívilo Bundestag. Při venkovní teplotě 35 stupňů byl pobyt v klimatizované vládní budově příjemným osvěžením.

Dny strávené v hlavním městě jsme si velmi užili a těšíme se na další týdny a měsíce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.