Bára Procházková přivítala v Praze výstavu „Já, Evropan?“

O víkendu 1. a 2. června 2013 jsme naši výstavu o evropanství představili v pozoruhodných prostorách pražské galerie MeetFactory. Zahájení se ujala úspěšná novinářka a bývalá členka Fóra mládeže Bára Procházková.

Bára Procházková zahájila výstavu "Já, Evropan?" v pražské MeetFactory

Čestným hostem pražské vernisáže "Já, Evropan?" byla šéfredaktorka magazínu Bel Mondo Bára Procházková.

Na úvod položila Bára Procházková sobě i přítomným hostům otázku: „Co nás v Evropě spojuje?“ Podělila se o své zahraniční zkušeností, které ji přivedly k zjištění, že je spíš víc věcí, které nás rozdělují. “Stejně jako se vůči sobě vymezují obyvatelé Hamburku podle toho, na jakém břehu řeky Alster bydlí, tvoří různá patra ve společném výtahu hranice mezi sousedy z paneláku,“ glosovala řeč několika obraznými přirovnáními.

Po zdánlivě pesimistickém úvodu jsme ale přece jen společně dospěli k tomu, že jsme všichni Evropané a že je třeba si to naše evropanství hýčkat. Bára Procházková začala otazníkem, na závěr však vyzvala přítomné k zamyšlení: „Mám přání, aby návštěvník po shlédnutí výstavy ‚Já, Evropan‘? zkusil proměnit ten otazník na konci ve vykřičník a odcházel už jako ‚Já, Evropan!‘“ 

 

Do pondělí 17. června 2013 si budou moci výstavu „Já, Evropan?“ prohlédnout  a nechat se jí inspirovat žáci a žákyně Gymnázia Na Zatlance v Praze.

Pak se expozice přestěhuje do Německa. O dalších místech Vás budeme předem informovat.

 
 

Pražskou etapu výstavy organizačně zajistily Amálka a Bětka, členky pracovní skupiny „Já, Evropan“. Za fotodokumentaci děkujeme zástupci mluvčí Česko-německého fóra mládeže Janíku Tománkovi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.